Osoby należące do tej grupy


Najnowsze wątki

Potrzebujemy waszej energii, wsparcia, dobrej rady....

Zapoczątkował: Barbara Hirsz / TEMATY RÓŻNE
PiS rusza w Polskę. Zasiedzieliśmy się w Warszawie, musimy się z wami spotkać, potrzebujemy waszej energii, wsparcia, mądrości, czasem dobrej rady – mówiła Beata Szydło. Partia Jarosława Kaczyńskiego na konwencji w dniu 14 kwietnia w.

0 komentarze/y


Dlaczego tworząc PPK nie wykorzystano wzorca 401(k) powtarzając błędy OFE?

Zapoczątkował: Janusz Andryszak / TEMATY RÓŻNE
W związku z licznymi opiniami dotyczącymi Pracowniczych Planów Kapitałowych, warto przypomnieć artykuł Janusza Andryszaka z grudnia 2017 r. w którym autor porównał amerykańskie pracownicze plany emerytalne 401(k) z planowanymi do wprowadzenia PPK.

0 komentarze/y


Szlagierowa Gorgonowa

Zapoczątkował: Barbara Hirsz / TEMATY RÓŻNE
  Cezary Łazarewicz ożywia Ritę Gorgon pokazując, w jaki sposób istnieje ona w naszej świadomości. Jak zaczarowała wielu ludzi, którzy do dziś szukają śladów jej obecności. Była bohaterką najgłośniejszego.

0 komentarze/y


Konferencja: "CYWILIZACYJNE KIERUNKI ROZWOJU EUROPY I ŚWIATA - MISJA POLSKI" SEJM RP, 28 IV (sobota)

Zapoczątkował: Fundacja VIS VERITATIS im. Św. Michała Archanioła / TEMATY RÓŻNE
Zapraszamy Państwa na konferencję, którą organizujemy wspólnie z Ruchem Narodowym. Postaramy się odpowiedzieć na pytania: dokąd zmierza Europa i Świat, a dokąd zmierzać powinny? Jaka jest na tym tle misja dziejowa Polski?

0 komentarze/y


Chrońmy polskie zasoby naturalne przed grabieżą!

Zapoczątkował: Fundacja VIS VERITATIS im. Św. Michała Archanioła / TEMATY RÓŻNE
Czy wiesz jak potężne zasoby naturalne znajdują się na terytorium naszego kraju? Posiadamy 85% złóż europejskiego węgla, 2/3 terytorium Polski pokrywają wody geotermalne, mogące zasilić energią cieplną całą Europę, pod samym tylko Kutnem leży ponad 500 mld m3 gazu ziemnego (tzw. Kuwejt pod Kutnem), do tego dochodzą potężne złoża metali oraz ropa naftowa, której objętość blisko 20-krotnie przekracza objętość złóż Arabii Saudyjskiej (sic!). Wydawałoby się więc, że możemy spać spokojnie. Jesteśmy bardzo bogatym krajem, a złóż przecież nikt nam nie ukradnie. Czy aby na pewno?...

0 komentarze/y


Wystartowała III edycja Kaziuka Praskiego

Zapoczątkował: Barbara Hirsz / TEMATY RÓŻNE
Barwny Orszak św. Kazimierza rozpoczął Kaziuka Praskiego. Teatralna procesja postaci historycznych, z Kazimierzem Jagiellończykiem i jego rycerzami, z damami i panami w strojach z różnych epok. Z Sużan na Wileńszczyźnie przybyła Kapela Świętojańska. Są repatrianci do Kraju z 1945 roku. Wilniucy zamieszkali w ostatnich latach w Warszawie. I mieszkańcy Pragi. Cała gromada ze śpiewem i z kapelą przeszła uliczkami stolicy do Bazyliki przy Kawęczyńskej. Zapraszamy na Kaziuka w sobotę 24. i Niedzielę Palmową 25. marca.

0 komentarze/y


W warszawskim Domu Spotkań z Historią fotografie Polski międzywojennej

Zapoczątkował: Barbara Hirsz / TEMATY RÓŻNE
Na zdjęciach główni aktorzy: marszałek Piłsudski, gubernator Beseler, generał Rydz-Śmigły, ataman Petlura, ale i Gorgonowa, i Macoch. Do 8 kwietnia w DSH wystawa pierwszego fotoreportera II RP, Mariana Fuchsa, wpisująca się w obchody odzyskania niepodległości.

0 komentarze/y


czy jesteśmy w czasach V rozbioru RP

Zapoczątkował: Krzysztof Strawinski / TEMATY RÓŻNE
czasy drugiej połowy XVIII wieku dla Polski przypominają w 100% czas teraźniejszy, brakuje tylko drukowania fałszywych złotówek, jak wówczas bitych fałszywych polskich dukatów przez Fryderyka II, o tych i innych ciekawych aspektach antypolonizmu na przestrzeni ostatnich 300 lat mówił na spotkaniu z Polonią berlińską prof.dr.hab Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii PAN w ramach dyskusji organizowanych przez Klub Gazety Polskiej w Berlinie z Panem Markiem Wasagiem na czele, (autor Jan Wojewski)

0 komentarze/y


Lepiej było pójść do gazu niż prosić o pomoc Polaka?

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / TEMATY RÓŻNE
Na szczyt antypolskiego hejtu wspiął się prof. Andrzej Żbikowski z Żydowskiego Instytutu Historycznego stwierdzając, że dla Żydów "najlepszą strategią uratowania się był obóz koncentracyjny, a nie ukrywanie się i zdanie się tylko na pomoc Polaków".

0 komentarze/y


Kurs Kreatywnego Pisania w Krakowie Mieście Literatury

Zapoczątkował: Artur Blazer / TEMATY RÓŻNE
Weekendowe warsztaty pisania, kilkumiesięczny kurs krytyki literackiej oraz wiele dyskusji i spotkań - wszystko to czeka  w Krakowie na miłośników pisania. Właśnie ogłoszono pierwsze półrocze zajęć w programie Kurs Kreatywnego Pisania.

0 komentarze/y


Wielki Post, Walentynki i ateiści

Zapoczątkował: WarszawskieSpo / TEMATY RÓŻNE
Mateusz: 6.16-18 16 Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. 17 Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, 18 aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

0 komentarze/y


14 luty – dzień pamięci o Armii Krajowej

Zapoczątkował: WarszawskieSpo / TEMATY RÓŻNE
14 lutego 1942 Związek Walki Zbrojnej rozkazem Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych, gen. Władysława Sikorskiego, przemianowano na Armię Krajową, uważaną za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.

0 komentarze/y


VI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych WILCZYM TROPEM

Zapoczątkował: WarszawskieSpo / TEMATY RÓŻNE
4 marca 2018 r. w całej Polsce odbędzie się VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

0 komentarze/y


Świadectwo Szmula Zygielbojma o zagładzie Żydów, jej sprawcach i postawie Polaków

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / TEMATY RÓŻNE
Wobec bezprecedensowego ataku propagandowego na Polskę, kłamliwie oskarżającego Polaków o niegodne zachowania podczas terroru niemieckiej okupacji w Polsce, warto przypomnieć i wprowadzić w obieg w Internecie dokumenty z tamtych czasów, które jednoznacznie opisują ówczesną sytuację, ofiary i oprawców.

0 komentarze/y


Nieznany do dziś oficjalny raport strat wojennych Polski sporządzono w 1947 roku!

Zapoczątkował: admin / TEMATY RÓŻNE
Mimo upływu ponad 70 lat od zakończenia II wojny światowej kwestia strat i odszkodowań wojennych wciąż wywołuje wielkie emocje. Historycy próbują oszacować straty ludzkie i materialne Polski, politycy i prawnicy zaś zastanawiają się, czy.

1 komentarze/y


Przyjaźń niemiecko-polska...

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / TEMATY RÓŻNE
...kwitnie tak bardzo, że nasi zachodni sąsiedzi znowu ofiarują się z bratnią pomocą, zupełnie jak za czasów honeckerowskiego NRD-ówka i pierwszej "Solidarności".

0 komentarze/y


Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz'15 na rzecz polskiego rolnictwa

Zapoczątkował: Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz'15 / TEMATY RÓŻNE
Rok temu powołane do życia zostało Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz’15. Obecnie w Polsce nie istnieje realnie działające stowarzyszenie, które aktywizowałoby rolników indywidualnych, działające na rzecz polskiego rolnictwa. Dotychczas rządzący nie interesowali się i nie rozumieli problemów, z jakimi zmaga się polskie rolnictwo, o czym bezpośrednio świadczy coroczne likwidowanie tysięcy gospodarstw.

0 komentarze/y


Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony podatek od wartości nieruchomości?

Zapoczątkował: Janusz Andryszak / TEMATY RÓŻNE

W związku z ostatnimi zamierzeniami Ministerstwa Finansów wprowadzenia od 2018 r. podatku od wartości galerii handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych oraz biurowców, warto przypomnieć artykuł Janusza Andryszaka z września 2016 r. który uzasadniał celowość wprowadzenia w Polsce podatku od wartości nieruchomości.


5 komentarze/y