środa, 23 kwietnia, 2025

Literackie pióra i komfortki – Konkurs Fundacji Integracja

Do jutra przyjmowane są zgłoszenia na ogłoszony przez Fundację Integrację konkurs literacki pt. „Z komfortką w tle”. Skierowany do wszystkich chętnych — zarówno osób z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawnych, a także do profesjonalistów i debiutantów w dziedzinie literatury. Prace można zgłaszać do 30 czerwca do godziny 23:59.

Konkurs obejmuje różne formy prozatorskie takie jak opowiadania, felietony, eseje czy relacje, które powinny skupiać się na temacie „komfortki” — specjalnie zaprojektowanego pomieszczenia higienicznego dla dorosłych osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy mają za zadanie opisać lokalizację, wygląd, cel istnienia, wyposażenie oraz użytkowników komfortki, mogą także wpleść w narrację autentyczne zdarzenia z życia.

W skład jury wchodzą znane osobistości, takie jak prof. Anna Nasiłowska, prezeska Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, która pełni funkcję przewodniczącej, oraz Agnieszka Trzeszkowska-Bereza, współwłaścicielka Wydawnictwa Mięta. Do panelu oceniającego dołączają także inne wybitne postacie z życia literackiego i społecznego, w tym Jacek Hołub.

Laureaci konkursu, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca, otrzymają honoraria autorskie w wysokości odpowiednio 600, 400 i 300 złotych, a ich utwory zostaną opublikowane w magazynie „Integracja” oraz na portalu Niepelnosprawni.pl. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 lipca 2024 roku, a publikacja zwycięskich prac nastąpi do końca sierpnia tego samego roku.

Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać utwór z komfortką w tle, dotykający rzeczywistych lub fikcyjnych perypetii użytkowników tego miejsca, i wysłać go na adres e-mail: komfortka@integracja.org, dołączając swoje dane kontaktowe. Utwory mogą liczyć maksymalnie 4 tysiące znaków ze spacjami i nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane.

Fundacja Integracja poprzez ten konkurs stawia sobie za cel nie tylko promocję literatury, ale i zwiększenie świadomości społecznej na temat potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz znaczenia odpowiednio przystosowanych przestrzeni higienicznych.

Link do wydarzenia


Więcej o akcji i działalności Fundacji Integracja można się dowiedzieć na stronach:

Integracja.org – Wsparcie osób z niepełnosprawnością

Portal niepełnosprawni.pl (niepelnosprawni.pl)

Facebook – Fundacja Integracja

INTEGRACJA.tv – YouTube

Integracja (@integracja_official) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

X.com – Niepe_pl

NIW

POWIĄZANE

597FaniLubię
243SubskrybującySubskrybuj

NAJNOWSZE