Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna ogłasza premierę dwóch znaczących publikacji zajmujących się komunikacją między dorosłymi a dziećmi. Wydarzenie to odbędzie się 15 grudnia o godzinie 17:00 w ramach konferencji „Mapowanie childhoodstudies w Polsce”, organizowanej przez Sekcję Socjologii Dzieci i Dzieciństwa Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.
Pierwsza publikacja, zatytułowana „Najlepiej zapytać”, autorstwa dr hab. Justyny Deszcz-Tryhubczak i dr hab. Ewy Maciejewskiej-Mroczek, skupia się na jakości języka używanego przez dorosłych wobec dzieci i młodzieży. Książka ta bada mechanizmy dyskryminacji i sugeruje, jak odpowiednia komunikacja może im przeciwdziałać.
Druga publikacja, „Mów mi po imieniu. Dzieci o języku uznania. Propozycja warsztatu”, autorstwa Agnieszki Gabriel i Mateusza Grenia-Cyganka, przedstawia scenariusz warsztatu. Ma on na celu uświadomienie dorosłym, jak ich słowa wpływają na młodych ludzi i jakie emocje wywołują.
Obydwie publikacje są wynikiem współpracy naukowców, pedagogów, osób działających w organizacjach społecznych oraz młodych ludzi, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i wskazówkami.
Konferencja odbędzie się w Pracowni Duży Pokój przy ul. Warecka 4/6 w Warszawie. Organizatorzy zadbali o dostępność wydarzenia, zapewniając łatwy dostęp do lokalu, który znajduje się na parterze, choć wymaga pokonania trzech stopni. Zapraszają również osoby z psami przewodnikami.
Organizatorzy zachęcają osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu i mające specyficzne potrzeby, do kontaktu mailowego (pracownia@etnograficzna.pl) lub telefonicznego (602727185), aby zapewnić im możliwie najlepsze warunki uczestnictwa.
Więcej na temat Stowarzyszeniu Pracownia Etnograficzna i organizowanych wydarzeniach można dowiedzieć się na stronach:
Podróże z antropologią – Podróże z antropologią (etnograficzna.pl)
Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna – To etnografki i etnografowie, którym się chce
Facebook – StowarzyszeniePracowniaEtnograficzna