Od 2011 roku Youngtimer Warsaw, dziś już jako fundacja, organizują jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce, Cykliczne Spotkania Klasycznej Motoryzacji na Błoniach PGE Narodowego, na tak zwanym żwirku. Inauguracja 12 sezonu Cyklicznych Spotkań odbędzie się 10 maja, czyli w środę jak zgodnie z tradycją każde spotkanie, o godzinie 18:00. Wydarzenie jest wypełnione klasycznymi, kultowymi autami, ale nie tylko, pojawiają się na nim unikalne, egzotyczne okazy i inne pojazdy, nie zabraknie również Strefy Gastro oraz Strefy Sanitarnej, wstęp zarówno dla uczestników jak i oglądających jest darmowy.
Link do wydarzenia: Pierwsze Cykliczne Spotkanie Klasycznej Motoryzacji Fundacji Youngtimer Warsaw w 2023 @PGE Narodowy | Facebook
“W 2022 roku odbyło się 17 takich spotów, gdzie w sumie pojawiło się prawie 5000 samochodów co średnio daje 371 klasycznych aut w każdą środę w sezonie. Wydarzenia są bezpłatne zarówno dla Uczestników jak i odwiedzających, a na miejscu oprócz niezliczonej ilości kultowych aut znajduje się również strefa gastronomiczna, z wybranymi przez nas i sprawdzonymi foodtruckami, a także toaleta.”
/źródło grafiki: https://youngtimerwarsaw.com/
Dla chcących wziąć udział w Spotkaniu, Fundacja Youngtimer Warsaw przygotowała listę dopuszczalnych aut według konkretnych wymagań:
-
“Pojazdy, których produkcja modelu rozpoczęła się do 1993 roku włącznie i są w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym, zbliżonym do oryginału lub z tuningiem z epoki (lub pasującym do danej epoki).”
-
“Pojazdy rzadkie, unikatowe, egzotyczne, których model został wyprodukowany w ściśle limitowanej ilości w latach 1993–1998. Fabryczne topowe serie produkcyjne zachowane w stanie możliwie zbliżonym do oryginału (lub oryginalnym) lub z tuningiem pasującym do danej epoki. Zachowane w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym.”
-
“Pojazdy, które w momencie wjazdu ukończyły 25 lat i zostały wpisane do rejestru zabytków lub znajdują się w wojewódzkiej ewidencji zabytków.”
-
“Pojazdy, które w momencie wjazdu ukończyły 25 lat i zostały uznane przez uprawnionego Rzeczoznawcę Samochodowego za unikatowe lub mające szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”
-
“Pojazdy wyprodukowane w Polsce oraz w krajach byłych Republik Socjalistycznych (popularnie zwanych „demoludami”).”
-
“Pojazdy biorące udział w rajdzie charytatywnym „Złombol” – bez względu na rocznik i stan.”
Więcej informacji organizatroskich, między innymi dokładny harmonogram Spotkań i układ samochodów, dostępny jest na stronie: Spoty – Youngtimer Warsaw, oraz w filmie na kanale Fundacji…
Więcej o wydarzeniu i działalności Fundacji Youngtimer Warsaw można się dowiedzieć na stronach:
Youngtimer Warsaw – Cykliczne Spotkania Klasycznej Motoryzacji od 2011 roku