Osoby należące do tej grupy


Najnowsze wątki

Marsz przeciw bezprawiu

Zapoczątkował: Stowarzyszenie OBURZENI / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Zapraszam do uczestniczenia w Marszu przeciw bezprawiu. Wszystkich, którzy zostali poszkodowani przez wymiar niesprawiedliwości, przy reprywatyzacji, przez urzędników i innych.

0 komentarze/y


Pokrzywdzeni z niecierpliwością czekają na zmiany

Zapoczątkował: Krystyna Górzyńska / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Słynne ustawy reformujące wymiar sprawiedliwości - o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym – zaczynają swój praktyczny żywot. Wzbudzają wielkie nadzieje, ale też i wątpliwości. Przede wszystkim wśród osób pokrzywdzonych przez dotychczasowe struktury sądownicze i prokuratorskie.

0 komentarze/y


Jak korzystać ze skargi nadzwyczajnej?

Zapoczątkował: Onas / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Dnia 3 kwietnia 2018 wchodzi w życie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym, a wraz z nią nowa w naszym systemie prawnym instytucja skargi nadzwyczajnej. Mecenas Marek Harasiuk wyjaśnia czym jest skarga nadzwyczajna, jak z niej korzystać oraz jakie pułapki i wady kryją się w zapisach ustawy dotyczących skargi nadzwyczajnej.

0 komentarze/y


Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Zapoczątkował: Artur Blazer / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Od 19 lutego trwa akcja pomocy prawnej dla osób pokrzywdzonych przestępstwem.

0 komentarze/y


Czy naprawdę łamane jest prawo i demokracja?

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Wystarczy zajrzeć do Konstytucji, by przekonać się, że nic takiego się nie dzieje. Odbywa się po prostu reforma sądów, którą naród ma prawo przeprowadzić za pośrednictwem swoich demokratycznie wybranych przedstawicieli - tak jak opisuje to Ustawa Zasadnicza. Twierdzenie, że to łamanie prawa i zasad demokracji nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

1 komentarze/y


Naród wystrychnięty na Dudę? Monteskiusz oskarża kastę

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Obrońcy III RP oskarżają obecny obóz rządzący o łamanie prawa, demokracji, monteskiuszowskiego trójpodziału władzy, czy niezawisłości sądów, np. przez wprowadzenie niedopuszczalnego wybierania sędziów przez ciała polityczne. Do tej krytyki przyłącza się Prezydent Duda. Jednak to sam Monteskiusz ostrzegał przed zamkniętą kastą sędziów, a porównanie obecnych reform z rozwiązaniami z innych krajów jak USA czy Niemcy pokazuje że to właśnie politycy wybierają tam sędziów.

2 komentarze/y


Romaszewska i Duda mijają się z prawdą

Zapoczątkował: Jan Kalemba / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

W wystąpieniu uzasadniającym veto do ustawy o Sądzie Najwyższym Andrzej Duda – z konsultacji jakie przeprowadził – przytoczył jedną tylko opinię wygłoszoną przez Zofię Romaszewską:


0 komentarze/y