Witajcie!!!

Statystyki bloga:
Wizyty: 40225
Liczba postów: 277
Liczba komentarzy: 126

Niebywały sukces Kamila Stocha


  

Dziś - w Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2018, Kamil Stoch odniósł największy sukces w swej karierze sportowej od czasu zdobycia dwóch złotych medali olimpijskich w Soczi w 2014 roku.  Wygrał własnie czwarte zawody Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen.  Ponieważ był zwycięzcą także w pozostałych trzech konkursach, więc we wspaniałym stylu triumfował w całym turnieju, powtarzając swój sukces z zeszłego roku.  W portalu Sport.pl czytamy {TUTAJ(link is external)}:

  "To, co zrobił Kamil Stoch przeszło do historii skoków narciarskich. Polak popisał się dwoma znakomitymi lotami na 132,5 oraz 137 metrów i o 3,2 punktu pokonał Andersa Fannemela. 
Wygrana Stocha oznacza, że został on drugim skoczkiem w historii, który zwyciężył w każdym z czterech konkursów TCS. Pierwszą osobą był Sven Hannawald. Niemiec dokonał tego w sezonie 2001/2002.
  Co interesujące, dla Stocha było to już piąte zwycięstwo z rzędu w TCS, bo na koniec poprzedniego turnieju także wygrał w Bischofshofen. Tym samym Stoch wyrównał także rekord należący do  Helmuta Recknagela i Svena Hannawalda. Oni także wygrali po pięć konkursów z rzędu (ale w rozbiciu na dwa sezony).".

  Kamil Stoch znalazł się w elitarnym gronie dziewięciu skoczków narciarskich, którym udało się dwa razy pod rząd wygrać TCS.  Zajmuje też obecnie pierwsze miejsce w Pucharze Świata.  Zawdzięcza to jednak pechowi Richarda Freitaga, który przewrócił się w Innsbrucku, boleśnie się potłukł i musiał wycofać się z zawodów.

  W zeszłym roku drugie miejsce w TSC zajął Piotr Żyła.  Teraz szósty był Dawid Kubacki, a reszta Polaków uplasowała się w drugiej dziesiątce lub dalej.  Należy pogratulować sukcesu Kamilowi Stochowi i życzyć wszystkim polskim skoczkom jeszcze lepszych wyników podczas Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang [w lutym 2018 w Korei Płd.].

elig / 6, styczeń, 2018


Komentarze

czwarty Król na 6 stycznia
Święto Czwartego Króla na 6 stycznia,,, co prawda był taki co mówił o Święcie 6 ciu Króli, ale widać przesadził i już go prawie nie ma,  lecz każdy sukces sportowca, artysty lub naukowca Polaka buduje jedność, wzmacnia Polskość, porażki dają przygnębienie, dlatego tak sobie myślę co by było jakby odnieśli sukces międzynarodowy nasi politycy, oczywiśćie sukces dla Polski, a nie osobisty, takim sukcesem mogłaby by być wygrana w sprawie sądów, lasów Białowieskich, w sprawie imigrantów i tak w ogóle, pozdrawiam  

stary / 7, styczeń, 2018 19:48:55