Odczytanie numeru nadjeżdżającego autobusu, podanie odpowiedniego produktu ze sklepowej półki, podprowadzenie do odpowiednich drzwi – czy to coś wielkiego? Dla większości z Was na pewno nie, jednak dla pewnej części naszego społeczeństwa taki mały gest znaczy bardzo wiele.
23 września rozpoczęła się kampania Mały gest – Wielkie wsparcie na terenie całej Małopolski. Kampanii, a zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, które mimo swych ograniczeń czerpią z życia pełnymi garściami poświęcony został program telewizyjny emitowany w na kanale TVP 3 Kraków. O przedsięwzięciu można również usłyszeć w radiu, a w mediach społecznościowych (FaceBooku oraz Youtubie) pojawiają się materiały z ambasadorami akcji, prezentujące scenki z życia codziennego osób z dysfunkcją wzroku z udziałem znanych osobistości ze świata kultury, sztuki i sportu.
Grafika należy do Fundacji Nie Widząc Przeszkód https://www.facebook.com/NWPfundacja/
Kampania podzielona jest wedle odbiorców, jak doprecyzowują organizatorzy z Fundacji Nie Widząc Przeszkód:
Nie trudno się domyślić, kampania prowadzona będzie dwutorowo, a jej przekaz kierować będziemy do osób pełno oraz niepełnosprawnych. Do pierwszej grupy odbiorców kierowane będą materiały, których celem będzie rozbudzenie chęci niesienia pomocy, do drugiej – informacje o tym, gdzie taką pomoc można uzyskać.
Grafika należy do Fundacji Nie Widząc Przeszkód https://www.facebook.com/NWPfundacja/
Fundacja Nie Widząc Przeszkód to zbiór osób z wielkim doświadczeniem w dziedzinie niepełnosprawności, ponieważ sami należą do takich osób. Zespół stanowią:
– Marcin Ryszka – mistrz świata osób niewidomych w pływaniu, paraolimpijczyk Pekin 2008, Londyn 2012, reprezentant Polski w blind footballu
– Piotr Niesyczyński – pedagog i pracownik socjalny, instruktor sportu i rekreacji ruchowej, prekursor blind footballu w Polsce
– Mateusz Krzyszkowski – Reprezentant Polski w blind footballu, zawodnik Wisła Kraków BF
Fundacja ma na swoim koncie organizowanie kampanii z sukcesami, Pokażcie nas w Rio, Tydzień Osób z Niepełnosprawnością „Kocham Kraków z Wzajemnością”, Widzialni (Nie)widzialni.
***
Więcej o działalności Fundacji Nie Widząc Przeszkód można się dowiedzieć na stronach: