Najnowsze wątki

KRZYSZTOF KAROŃ: Komunistyczne kłamstwa w Deklaracji Rzymskiej 2017

Zapoczątkował: admin / Świat
Czy celem przkształcania Unii Europejskiej jest likwidacja państw narodowych? Co ma z tym wspólnego współczesny marksizm, determinujący postawy i poglądy tzw. europejskich elit? Wykład Krzysztofa Karonia- polecamy!

0 komentarze/y


Kontrowersyjna ustawa na biurku Donalda Trumpa. Senat USA dopomina się o mienie ofiar Holokaustu

Zapoczątkował: admin / Świat
Wiele wskazuje na to, że Polska w najbliższym czasie może stanąć przed koniecznością spłaty gigantycznych roszczeń żydowskich. Wszystko za sprawą ustawy Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST, czyli sprawiedliwość dla ocalonych, którym nie zadośćuczyniono), którą przyjął amerykański Senat. Do wejścia ustawy w życie brakuje jedynie podpisu prezydenta Donalda Trumpa.

0 komentarze/y


Czy Żydzi i Amerykanie zmuszą Polskę do uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej?

Zapoczątkował: admin / Świat
W grudniu amerykański Senat przyjął ustawę, która daje Departamentowi Stanu prawo do wspierania organizacji ubiegających się o odzyskanie majątków, których żydowscy właściciele nie zostawili po II Wojnie Światowej spadkobierców. To mocne ostrzeżenie dla państwa polskiego, które nie potrafiło uporządkować spraw reprywatyzacyjnych.

0 komentarze/y


Akt oskarżenia przeciw Verhofstadtowi jest już w sądzie

Zapoczątkował: admin / Świat
Uczestnik tegorocznego Marszu Niepodległości dr Bawer Aondo-Akaa wystąpił z aktem oskarżenia o zniesławienie i znieważenie (art. 212 i 216 kk) przeciw europosłowi Guyowi Verhofstadtatowi, który 15 listopada br. w Parlamencie Europejskim zażądał wszczęcia wobec Polski procedury z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, przywołując nieprawdziwy i krzywdzący obraz Marszu Niepodległości słowami „Na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów. (...) Marsz ten miał miejsce 300 kilometrów od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie.”

0 komentarze/y


Wójcik: Innowacje z Japonii mogą ocalić węgiel w Polsce

Zapoczątkował: admin / Świat
Węgiel jest nie tylko najtańszym ale i najpowszechniejszym na świecie nośnikiem energii pierwotnej. Może po wypracowaniu odpowiednich technologii być źródłem nawet bezemisyjnej energii – pisze Teresa Wójcik, redaktor BiznesAlert.pl.

0 komentarze/y


Poruszająca relacja zza kulis polityki Merkel wobec imigrantów. Jak pociągano za sznurki?

Zapoczątkował: admin / Świat
Powiedzieć o tej publikacji, że to interesujący reportaż - to nic nie powiedzieć. Napisać, że to skrupulatna i przenikliwa relacja (dzień po dniu) z tego, jak funkcjonowała niemiecka kuchnia polityczna wobec napływu imigrantów - to tylko otrzeć się o istotę problemu. Książka Robina Alexandra to wciągający thriller polityczny, odsłaniający kulisy (czasem mroczne, czasem banalne) polityki Berlina. Polityki, która na długo, jeśli nie na zawsze zmieni oblicze Europy.

0 komentarze/y


FBI i pułapka na Trumpa...

Zapoczątkował: admin / Świat
A czym żyje dzisiaj Ameryka? Oczywiście Ameryka żyje seksem. Wszędzie gdzie nie spojrzysz niczym z wybuchającego wulkanu płynie lawina oskarżeń i pomówień, a w mediach mnożą się seksafery. Najpierw użyto tej politycznej broni aby wyeliminować ówczesnego kandydata na prezydenta Trumpa. Groźnie prezentowana bomba okazała się kapiszonem Trump przeżył, dlatego teraz “deep state” w wariancie “B” angażuje system prawny i FBI.

0 komentarze/y


Pat w Berlinie

Zapoczątkował: admin / Świat
Po zerwaniu koalicji Europa tkwi w zawieszeniu. Nowe wybory są najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wyjścia z obecnego pata, co nieznacznie faworyzuje AfD.

0 komentarze/y


Kiedy w PL będzie praworządność? Przeczytaj Rezolucję PE

Zapoczątkował: admin / Świat
Kiedy, zdaniem Parlamentu Europejskiego, w Polsce będzie praworządność? Kiedy polski parlament i Prezydent RP wszystkie ważniejsze ustawy będą konsultować z Komisją Europejską, a te odnośnie sądownictwa uchwalą tylko po zgodzie Komisji. Gdy nie będzie zgromadzeń cyklicznych i Instytutu Wolności, kobiety i dziewczęta będą się łatwiej puszczać, a Marsz Niepodległości zostanie potępiony. Nie wierzysz? Przeczytaj rezolucję PE. 

0 komentarze/y


Kłamią na temat Polski, a kiedy zajmą się prawdą z Niemiec? Zatrważające statystyki

Zapoczątkował: admin / Świat
W ostatnim czasie w zagranicznych mediach pojawiła się seria artykułów szkalujących Polskę i Polaków. Uczestników patriotycznego wydarzenia, jakim był Marsz Niepodległości, nazywano m.in. "faszystami", zarzucając Polakom antysemityzm i rzekome zbrodnie na Żydach. Tymczasem prawdziwe statystyki z Niemiec, dotyczące zarówno neonazizmu, jak i antysemityzmu – przerażają. I jakoś zagraniczne media na ten temat milczą...

0 komentarze/y


Podwójne standardy KE wobec państw członkowskich!

Zapoczątkował: admin / Świat
"Nie ma zbieżności między sytuacją w Polsce i Hiszpanii " - oświadczyła w piątek rzeczniczka Komisji Europejskiej Annika Breidthardt, pytana, czy KE zajmie się sprawą sądownictwa w Hiszpanii, gdy pojawiły się wątpliwości co do jego niezależności od polityki.

0 komentarze/y


Szokujące dane! Tożsamości imigrantów to zagadka dla służb...

Zapoczątkował: admin / Świat
Spore zamieszanie w mediach wywołała informacja rzymskiego dziennika „La Repubblica”, z której wynika, że „we włoskim MSW wszyscy są świadomi tego, że to z Tunezji przybywa do Europy najwięcej bojowników Państwa Islamskiego”. Dziennik podaje dalej, że „władze Lampedusy i Sycylii już alarmują, iż wśród Tunezyjczyków są przestępcy i być może terroryści”. Zdaniem eksperta ds. bezpieczeństwa dr. Łukasza Kistera, obecnie trudno jest w ogóle mówić o identyfikacji tożsamości imigrantów.

0 komentarze/y


Szaleństwo! Naukowcy w totalnym amoku. To, co wymyślili teraz… przeraża

Zapoczątkował: admin / Świat
Zaledwie cztery dni temu informowaliśmy, że włoscy naukowcy wpadli na absurdalny pomysł i na łamach branżowego pisma przekonywali o zaletach uśmiercania noworodków, postulując przyznanie takiego prawa rodzicom, którzy nie chcą wychowywać dzieci. Teraz w ślad za Włochami poszli naukowcy ze szwedzkiego Uniwersytetu Lund. Przekonują oni, że jednym z rozwiązań na poprawę klimatu na Ziemi jest… pozbycie się dzieci. Powód? Zdaniem Szwedów… wytwarzają one zbyt dużo dwutlenku węgla.

0 komentarze/y


Barcelona miała odwrócić uwagę od Sorosa

Zapoczątkował: admin / Świat
Kto naprawdę kieruje islamskim terroryzmem? Być może wkraczam na grząski grunt spiskowej teorii dziejów, ale ostatnie stulecia świadczą niezbicie, że spiskowa teoria nader często przekształca się w spiskową praktykę dziejów.

1 komentarze/y


Wyszehrad kontra Francja

Zapoczątkował: Piotr Marzec / Świat
Podróż prezydenta Francji do krajów Europy Środkowej spowodowała wysyp komentarzy twierdzących że jest to moment rozbijania Grupy Wyszehradzkiej, wyłuskiwania z niej krajów tak, by izolować Polskę i Węgry.

0 komentarze/y


Unia Europejska: stara, doświadczona złodziejka!

Zapoczątkował: admin / Świat
W marcu 2013 r. cypryjscy Nikosie weszli w układ z Unią Europejską: w zamian za 10 mld pożyczki zgodzili się na kradzież przez cypryjskie banki części depozytów swoich klientów: 6,75 proc. dla depozytów poniżej 100 tys. euro i 9,9 proc. dla depozytów powyżej tej kwoty. Nikosie (czyli władze w Nikozji) tłumaczyły, że kradzież (nazwano to: podatkiem) jest konieczna dla ratowania płynności banków.

0 komentarze/y


Sąd UE odrzucił wnioski Polski i PGNiG. Gazprom może słać więcej gazu przez OPAL i Nord Stream

Zapoczątkował: admin / Świat

Prezes Sądu Unii Europejskiej oddalił wnioski Polski i spółki PGNiG mające na celu zawieszenie wykonania decyzji KE dotyczącej przeprowadzenia aukcji na 50 proc. zdolności przesyłowych gazociągu Opal – podał Sąd UE w komunikacie.


1 komentarze/y


Nie sądy, tylko rosnąca siła Polski pod rządami PiS, jest źródłem konfliktu

Zapoczątkował: admin / Świat

Już wiemy, że są także zastrzeżenia Pałacu Prezydenckiego do sprzeczności w artykułach 12 i 18 ustawy o  SN. Dla opozycji i dla Zachodu nie ma to większego znaczenia. Nawet realizacja hasła 3xweto nie zatrzyma działań służących destabilizacji sytuacji w Polsce.


0 komentarze/y


Nowy Jedwabny Szlak szansą na zwiększenie polskiego eksportu do Chin

Zapoczątkował: admin / Świat

Polska może dużo zyskać dzięki projektowi Nowego Jedwabnego Szlaku łączącego korytarzami transportowymi Chiny i Europę. Sprzyja temu położenie geograficzne i prawodawstwo spójne z europejskim. Zdaniem ekspertów dzięki tym czynnikom Polska może się stać dla chińskich eksporterów przewodnikiem po rynkach Unii Europejskiej.


0 komentarze/y


Węgry organizują kampanię przeciwko Sorosowi. Wspiera ją także Izrael?

Zapoczątkował: admin / Świat

Billboardy, plakaty na przystankach, a do tego kampania telewizyjna – twarz słynnego żydowskiego finansisty pojawiła się ostatnio w całych Węgrzech. Obok uśmiechniętego miliardera pojawia się napis: „Nie pozwolimy, aby Soros śmiał się ostatni”.


0 komentarze/y