Najnowsze wątki

citizenGo: Po pierwszym czytaniu #ZatrzymajAborcję - poznajmy Helenkę

Zapoczątkował: admin / Polska
Szanowni Państwo, jest nadzieja, że już niedługo dzieci takie jak Helenka nie będą pozbawione prawnej ochrony życia w Polsce.

0 komentarze/y


W odpowiedzi na notkę Nicholasa Siekierskiego, czyli o strategicznej komunikacji

Zapoczątkował: admin / Polska
Zatrudnianie ludzi żyjących jakimiś mitami i rodzinnymi legendami w służbach państwowych, było absolutną katastrofą wizerunkową. Pisałem o tym parę razy. Bo odmawianie rozmów z mediami zachodnimi przez zaściankowych polityków PiS-u i Prezesa, który niestety o zachodzie nie ma pojęcia, powodowało, że nawet starający się zachować obiektywne spojrzenie dziennikarze nie mieli szans na usłyszenie odmiennej od KOD-owskiej narracji. Ileż to razy media zachodnie pokazywały uciekających przed kamerami polityków? Sam nie zliczę.

0 komentarze/y


Kilka źródeł eksplozji w TU 154M przyczyną katastrofy!

Zapoczątkował: admin / Polska
10.01.2018 Komunikat Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej.

0 komentarze/y


Dymisji Macierewicza nie chciałem, ale ją rozumiem

Zapoczątkował: admin / Polska
Antoni Macierewicz stracił stanowisko szefa MON, w wyniku czego nastąpiło ogromne zamieszanie wśród zwolenników PiS. Padają oskarżenia o zdradzie Andrzeja Dudy, powrocie WSI i długich komunistycznych rękach, które dosięgły ministra. Szef Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz pisze, iż na prezydenta Andrzeja Dudę, obwinianego o tę dymisję, więcej nie zagłosuje. Inni członkowie redakcji dodają, iż PAD stoi tam, gdzie stało ZOMO. Apeluję: ochłońcie.

0 komentarze/y


Coryllus gościem Józefa Orła w telewizji wpolsce.pl

Zapoczątkował: admin / Polska
Na początku stycznia prof. Andrzej Zybertowicz wyszedł z propozycją stworzenia Maszyny Bezpieczeństwa Narracyjnego. Chodzi o synchronizację narracji obozu dobrej zmiany, tak by polski głos skutecznie wybrzmiewał na arenie międzynarodowej. O tym, jak to zadanie realizować wypowiada się nasz stały gość - Gabriel „Coryllus” Maciejewski, pisarz i wydawca.

0 komentarze/y


PKW i KBW - wyborcze papużki nierozłączki

Zapoczątkował: admin / Polska
Na 9 -10 stycznia 2018r. przewidywane jest zakończenie prac sejmu nad nowelizacją prawa wyborczego. Czy jako wyborcy wreszcie poczujemy się bezpieczni? Czy dopuszczana przez lata niekompetencja i bezkarność najwyższych organów wyborczych - PKW i KBW - zostanie ukrócona przez rozsądne prawo wyborcze? Czy ustawodawcy przypomną sobie o skandalach z poprzednimi wyborami samorządowymi i skutecznie zapobiegną podobnym zdarzeniom w przyszłości?

0 komentarze/y


Bomba społeczna Morawieckiego, podłożona w korytarzu humanitarnym

Zapoczątkował: admin / Polska
Połączenie polityki i rodziny daje podobne efekty, jak połączenie biznesów i polityki, robi się gorąco przy krótkim loncie. Zasada ta zaczęła działać w przypadku najbardziej znanej obecnie rodziny politycznej. Ojciec Kornel Morawiecki i syn Mateusz Morawiecki, czy chcą, czy nie chcą, to jadą na tym samym wózku. Każde słowo i tym bardziej działanie jednego z nich pójdzie na konto drugiego. Można się z tym nie zgadzać, można narzekać i nawet rozpaczliwie szukać antidotum, ale i tak nic nie zadziała, bo nie ma prawa zadziałać. Jeśli tylko trzeźwo patrzymy na politykę, to ostatnia wypowiedź Kornela Morawieckiego na temat „uchodźców” jest katastrofą dla Mateusza Morawieckiego.

0 komentarze/y


Stanisław Janecki w Klubie Ronina 18.12.2017

Zapoczątkował: admin / Polska
Zdaniem Janeckiego - na zapleczu, a zwłaszcza w klubie parlamentarnym PiS, „jest spory pokład buntu”, który po decyzji Komitetu Politycznego nie miał nic do powiedzenia. Same decyzje zaś też nie są jednoznaczne – decyzja o tym, że Beata Szydło będzie wicepremierem zapadła w dniu głosowania wotum nieufności i nie wiedział o niej nawet Mateusz Morawiecki. Pierwotnie dla Beaty Szydło przewidziano funkcję zaledwie wicemarszałka Sejmu, co byłoby dużą degradacją.

0 komentarze/y


Stanowisko Ruchu Kontroli Wyborów po zakończeniu prac w komisji sejmowej

Zapoczątkował: admin / Polska
Stanowisko Ruchu Kontroli Wyborów w związku z zakończeniem prac Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego nad drukiem sejmowym nr 2001 – poselskim projektem grupy posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

0 komentarze/y


Gdzie się kończy geniusz Kaczyńskiego?

Zapoczątkował: admin / Polska
Odpowiem od razu! Tam gdzie zaczynają się kadry. O Kaczyńskim można powiedzieć dosłownie wszystko i rozpływać się w zachwytach, ale jednego daru Bozia mu z jakichś powodów poskąpiła. Praktycznie wszystkie decyzje kadrowe Kaczyńskiego dotyczące najwyższych stanowisk w państwie i w partii, wcześniej niż później kończyły się albo porażką albo tragedią.

1 komentarze/y


Mateusz Morawiecki – premier, który może naprawić stosunki PiS z Europą

Zapoczątkował: admin / Polska
Mateusz Morawiecki to jedyny polityk z czołówki Prawa i Sprawiedliwości, który może ułożyć relacje rządu PiS z Unią Europejską. Morawiecki z racji wieloletniej kariery w bankowości sprawnie porusza się na międzynarodowych salonach, świetnie zna angielski, jest też jednym z nielicznych polityków PiS, który poradzi sobie przed kamerą CNN.

0 komentarze/y


Oświadczenie Fundacji Mamy i Taty oraz Kongresu Nowej Prawicy w sprawie promocji lobby LGBTQ ...

Zapoczątkował: admin / Polska
Apel o czujność rodzicielską wobec treści szkodliwych dla dzieci. 17 listopada Urząd Miasta Gdańsk ogłosił wyniki Panelu Obywatelskiego dotyczącego sytuacji osób homoseksualnych. Wyniki te mają wiążący charakter dla miasta.

0 komentarze/y


Reforma Kodeksu wyborczego. "Konieczne zmiany w PKW"

Zapoczątkował: admin / Polska
– Zmiany są niezbędne, jeżeli chcemy myśleć o niepodległym państwie – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zdun, przewodniczący Krajowej Rady Koordynatorów Ruchu Komtroli Wyborów. W Sejmie trwają prace nad reformą Kodeksu wyborczego, proponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość.

0 komentarze/y


Państwowa Komisja Wyborcza do likwidacji! - Konferencja prasowa Ruchu Kontroli Wyborów - relacja

Zapoczątkował: admin / Polska
Państwowa Komisja Wyborcza powołana przez B. Komorowskiego w grudniu 2014r. po sfałszowanych wyborach samorządowych - DO LIKWIDACJI! - to główny postulat RKW. Konferencja prasowa Ruchu Kontroli Wyborów odbyła się w dn. 16 .11 [czwartek] o godz. 12.00 w Centrum Prasowym SDP ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

0 komentarze/y


Jaki jest ten plan?

Zapoczątkował: admin / Polska
Eskalacji napięcia między prezydentem a rządem i Parlamentem nie widać końca. Do czego ostatnie wydarzenia polityczne w Polsce zmierzają? Jak to się skończy?

0 komentarze/y


Halloweenowa „zabawa” z piekła rodem. W Bytomiu małe dzieci musiały… podpisać cyrograf

Zapoczątkował: admin / Polska
Organizatorzy zabawy dla dzieci zorganizowanej z okazji Halloween, wpadli na bulwersujący pomysł spisania regulaminu imprezy. By wziąć udział w zabawie, dzieci musiały podpisać... cyrograf, w którym w zamian za dobrze spędzony czas obiecywały oddać swe dusze diabłu. Co więcej, obsługa sali zabaw nie widzi w tym nic złego.

0 komentarze/y


Gazprom i PSL, czyli gazowy kontrakt mafii

Zapoczątkował: admin / Polska
Na wstępie pocałunek śmierci. Marek Pyza i Marcin Wikło, to jedni z nielicznych dziennikarzy, których z czystym sumieniem można nazwać śledczymi. Nie przypominam sobie jednej przestrzelonej afery przez nich ujawnionej. Dodatkowo Pyza był i jest precyzyjnym i wyważonym specjalistą od Smoleńska. Potrafił pisać teksty bardzo odważne i potrafił wykazać błędy i przerysowania Macierewicza. Komplementy, zwłaszcza wobec facetów, przychodzą mi z trudem, ale tym razem chodzi o coś więcej. Pewne jest, przynajmniej dla mnie, że Pyza i Wikło nie wzięliby się za taką bombę, jak gazowa afera z udziałem Pawlaka, gdyby nie mieli mocnych argumentów.

0 komentarze/y


Dlaczego możliwe są przekręty w samorządach

Zapoczątkował: admin / Polska
Odpowiedź jest prosta – bo prawo je dopuszcza. Część ustaw dotyczących działania samego samorządu, a w tym zwłaszcza gospodarki przestrzennej, wraz z towarzyszącymi tym ustawom niezliczonymi rozporządzeniami różnych ministerstw, buduje taki zestaw procedur i przepisów wykonawczych, że sam diabeł się w tym nie rozezna, za to zblatowane struktury samorządowo–sądowo-mafijne pływają w tym jak szczupaki w mętnej wodzie.

0 komentarze/y


Piąty rozbiór Polski. Janecki w "Sieci" o planach demontażu RP

Zapoczątkował: admin / Polska
Program zaprezentowany przez Schetynę na konwencji w Łodzi to najniebezpieczniejszy scenariusz dla Polski po roku 1989 – pisze w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” publicysta Stanisław Janecki.

0 komentarze/y


To dopiero „reklama” dla warszawskiego ratusza! ...

Zapoczątkował: admin / Polska
„Proszę sobie wyobrazić, że pewnego dnia ktoś puka do drzwi i zostawia pismo, że dom w którym się urodziłeś i gdzie spędziłeś całe życie nie należy do ciebie. Kiedy zszokowany dojdziesz do siebie, szukasz pomocy, a władze miasta mówią ci, że nic nie mogą poradzić” – tak brzmi zajawka do filmu o warszawskiej „dzikiej reprywatyzacji”, wyemitowanego w hiszpańskiej telewizji…

0 komentarze/y