Nadchodzące wydarzenia

19.00 - Przegląd Tygodnia Stanisława Janeckiego

20.00 - "Jak napaść na państwo" - niesamowity wykład byłego agenta KGB Jurija Bezmienowa
Działy


Lider


Piotr Marzec

Eksperci


Najnowsze wątki

Państwowa Komisja Wyborcza do likwidacji! - Konferencja prasowa Ruchu Kontroli Wyborów - relacja

Zapoczątkował: admin / Polska
Państwowa Komisja Wyborcza powołana przez B. Komorowskiego w grudniu 2014r. po sfałszowanych wyborach samorządowych - DO LIKWIDACJI! - to główny postulat RKW. Konferencja prasowa Ruchu Kontroli Wyborów odbyła się w dn. 16 .11 [czwartek] o godz. 12.00 w Centrum Prasowym SDP ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

0 komentarze/y


Kiedy w PL będzie praworządność? Przeczytaj Rezolucję PE

Zapoczątkował: admin / Świat
Kiedy, zdaniem Parlamentu Europejskiego, w Polsce będzie praworządność? Kiedy polski parlament i Prezydent RP wszystkie ważniejsze ustawy będą konsultować z Komisją Europejską, a te odnośnie sądownictwa uchwalą tylko po zgodzie Komisji. Gdy nie będzie zgromadzeń cyklicznych i Instytutu Wolności, kobiety i dziewczęta będą się łatwiej puszczać, a Marsz Niepodległości zostanie potępiony. Nie wierzysz? Przeczytaj rezolucję PE. 

0 komentarze/y


Kłamią na temat Polski, a kiedy zajmą się prawdą z Niemiec? Zatrważające statystyki

Zapoczątkował: admin / Świat
W ostatnim czasie w zagranicznych mediach pojawiła się seria artykułów szkalujących Polskę i Polaków. Uczestników patriotycznego wydarzenia, jakim był Marsz Niepodległości, nazywano m.in. "faszystami", zarzucając Polakom antysemityzm i rzekome zbrodnie na Żydach. Tymczasem prawdziwe statystyki z Niemiec, dotyczące zarówno neonazizmu, jak i antysemityzmu – przerażają. I jakoś zagraniczne media na ten temat milczą...

0 komentarze/y


Jaki jest ten plan?

Zapoczątkował: admin / Polska
Eskalacji napięcia między prezydentem a rządem i Parlamentem nie widać końca. Do czego ostatnie wydarzenia polityczne w Polsce zmierzają? Jak to się skończy?

0 komentarze/y


TweetupMON - dwa lata dobrej zmiany w polskiej armii

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
W Klubie Garnizonowym odbył TweetupMON - spotkanie kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej i dowództwa sił zbrojnych z internautami, blogerami i dziennikarzami. W spotkaniu udział wzięli: min. Antoni Macierewicz, wiceministrowie Bartosz Kownacki i Tomasz Szatkowski, oraz generałowie Leszek Surawski, Jarosław Mika, Robert Głąb, Tomasz Połuch, Sławomir Wojciechowski i Wiesław Kukuła.

0 komentarze/y


Przegląd Tygodnia braci Karnowskich w Klubie Ronina

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
Najważniejszym tematem spotkania był półmetek rządów Prawa i Sprawiedliwości „decyzje o tym co dalej zapadają, pewnie lada moment będą ogłoszone, dobry moment, żeby pewne rzeczy podsumować.”

0 komentarze/y


Halloweenowa „zabawa” z piekła rodem. W Bytomiu małe dzieci musiały… podpisać cyrograf

Zapoczątkował: admin / Polska
Organizatorzy zabawy dla dzieci zorganizowanej z okazji Halloween, wpadli na bulwersujący pomysł spisania regulaminu imprezy. By wziąć udział w zabawie, dzieci musiały podpisać... cyrograf, w którym w zamian za dobrze spędzony czas obiecywały oddać swe dusze diabłu. Co więcej, obsługa sali zabaw nie widzi w tym nic złego.

0 komentarze/y


Podwójne standardy KE wobec państw członkowskich!

Zapoczątkował: admin / Świat
"Nie ma zbieżności między sytuacją w Polsce i Hiszpanii " - oświadczyła w piątek rzeczniczka Komisji Europejskiej Annika Breidthardt, pytana, czy KE zajmie się sprawą sądownictwa w Hiszpanii, gdy pojawiły się wątpliwości co do jego niezależności od polityki.

0 komentarze/y


Gazprom i PSL, czyli gazowy kontrakt mafii

Zapoczątkował: admin / Polska
Na wstępie pocałunek śmierci. Marek Pyza i Marcin Wikło, to jedni z nielicznych dziennikarzy, których z czystym sumieniem można nazwać śledczymi. Nie przypominam sobie jednej przestrzelonej afery przez nich ujawnionej. Dodatkowo Pyza był i jest precyzyjnym i wyważonym specjalistą od Smoleńska. Potrafił pisać teksty bardzo odważne i potrafił wykazać błędy i przerysowania Macierewicza. Komplementy, zwłaszcza wobec facetów, przychodzą mi z trudem, ale tym razem chodzi o coś więcej. Pewne jest, przynajmniej dla mnie, że Pyza i Wikło nie wzięliby się za taką bombę, jak gazowa afera z udziałem Pawlaka, gdyby nie mieli mocnych argumentów.

0 komentarze/y


Dlaczego możliwe są przekręty w samorządach

Zapoczątkował: admin / Polska
Odpowiedź jest prosta – bo prawo je dopuszcza. Część ustaw dotyczących działania samego samorządu, a w tym zwłaszcza gospodarki przestrzennej, wraz z towarzyszącymi tym ustawom niezliczonymi rozporządzeniami różnych ministerstw, buduje taki zestaw procedur i przepisów wykonawczych, że sam diabeł się w tym nie rozezna, za to zblatowane struktury samorządowo–sądowo-mafijne pływają w tym jak szczupaki w mętnej wodzie.

0 komentarze/y


Piąty rozbiór Polski. Janecki w "Sieci" o planach demontażu RP

Zapoczątkował: admin / Polska
Program zaprezentowany przez Schetynę na konwencji w Łodzi to najniebezpieczniejszy scenariusz dla Polski po roku 1989 – pisze w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” publicysta Stanisław Janecki.

0 komentarze/y


Co wyniknie z negocjacji reformy sądownictwa? Przegląd Tygodnia Józefa Orła w Klubie Ronina

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
„Serial - pan prezydent negocjuje z Jarosławem Kaczyńskim wielką reformę sądownictwa chyba zbliża się ku końcowi. Co z tych negocjacji wnika?” zastanawiał się Orzeł. Jeśli zakończą się pozytywnie, to powstałby „tandem negocjacyjny”, który może zostać wykorzystany również do rozwiązywania innych problemów politycznych.

0 komentarze/y


Spotkanie poświęcone śp. Oldze Johann - po pokazie filmu Marii Dłużewskiej

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
9 września członkowie klubu Ronina na specjalnym pokazie obejrzeli film poświęcony zmarłej 5 kwietnia tego roku śp. Oldze Johann. Po projekcji o bohaterce filmu rozmawiali m.in.: Wiesław Johann i Cezary Jurkiewicz oraz reżyser Maria Dłużewska.

0 komentarze/y


"Zmiany muszą być radykalne". Premiera książki Macieja Marosza "Resortowe togi"

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
"Przed trybunałem opinii społecznej stoi dzisiaj wymiar sprawiedliwości. Ta książka stanowi w tej rozprawie dowód miażdżący". 5 października w warszawskiej siedzibie NOT odbyła się premiera książki "Resortowe togi". W dyskusje o książce i stanie polskiego sądownictwa wzięli udział: Maciej Marosz - autor książki, Piotr Jegliński - szef wydawnictwa Editions Spotkania, Piotr Łukasz Andrzejewski - sędzia Trybunału Stanu, mecenas Lech Obara i publicysta Adrian Stankowski. Spotkanie prowadził Marcin Wolski.

0 komentarze/y


Przegląd Tygodnia Stanisława Janeckiego - Klub Ronina 23.10.2017

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
Zdaniem Stanisława Janeckiego wymiana premiera byłaby dużym zagrożeniem dla PiSu i perspektywy rządzenia w drugiej kadencji. Perspektywa większości zdolnej odrzucić veto prezydenta jest złudna, a konflikt z prezydentem jest zjawiskiem trwałym.

0 komentarze/y


Szokujące dane! Tożsamości imigrantów to zagadka dla służb...

Zapoczątkował: admin / Świat
Spore zamieszanie w mediach wywołała informacja rzymskiego dziennika „La Repubblica”, z której wynika, że „we włoskim MSW wszyscy są świadomi tego, że to z Tunezji przybywa do Europy najwięcej bojowników Państwa Islamskiego”. Dziennik podaje dalej, że „władze Lampedusy i Sycylii już alarmują, iż wśród Tunezyjczyków są przestępcy i być może terroryści”. Zdaniem eksperta ds. bezpieczeństwa dr. Łukasza Kistera, obecnie trudno jest w ogóle mówić o identyfikacji tożsamości imigrantów.

0 komentarze/y


Szaleństwo! Naukowcy w totalnym amoku. To, co wymyślili teraz… przeraża

Zapoczątkował: admin / Świat
Zaledwie cztery dni temu informowaliśmy, że włoscy naukowcy wpadli na absurdalny pomysł i na łamach branżowego pisma przekonywali o zaletach uśmiercania noworodków, postulując przyznanie takiego prawa rodzicom, którzy nie chcą wychowywać dzieci. Teraz w ślad za Włochami poszli naukowcy ze szwedzkiego Uniwersytetu Lund. Przekonują oni, że jednym z rozwiązań na poprawę klimatu na Ziemi jest… pozbycie się dzieci. Powód? Zdaniem Szwedów… wytwarzają one zbyt dużo dwutlenku węgla.

0 komentarze/y


To dopiero „reklama” dla warszawskiego ratusza! ...

Zapoczątkował: admin / Polska
„Proszę sobie wyobrazić, że pewnego dnia ktoś puka do drzwi i zostawia pismo, że dom w którym się urodziłeś i gdzie spędziłeś całe życie nie należy do ciebie. Kiedy zszokowany dojdziesz do siebie, szukasz pomocy, a władze miasta mówią ci, że nic nie mogą poradzić” – tak brzmi zajawka do filmu o warszawskiej „dzikiej reprywatyzacji”, wyemitowanego w hiszpańskiej telewizji…

0 komentarze/y


Wywołała skandal, wysyłając dziwaczny list do USA. Treść zdumiewała - minister ujawnia kulisy

Zapoczątkował: admin / Polska
Minister kultury stracił zaufanie do szefowej PISF Magdaleny Sroki i nie wyobrażamy sobie po prostu dalszej współpracy z nią; decyzja jest nieodwołalna - powiedział dzisiaj wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Chodzi o skandalicznej treści list, jaki Sroka wysłała do amerykańskiego senatora.

0 komentarze/y


Różaniec do granic

Zapoczątkował: admin / Polska
Różaniec do granic 7 października 2017 r. - Niemirów, granica białoruska.

0 komentarze/y