Najnowsze wątki

KRZYSZTOF KAROŃ: Komunistyczne kłamstwa w Deklaracji Rzymskiej 2017

Zapoczątkował: admin / Świat
Czy celem przkształcania Unii Europejskiej jest likwidacja państw narodowych? Co ma z tym wspólnego współczesny marksizm, determinujący postawy i poglądy tzw. europejskich elit? Wykład Krzysztofa Karonia- polecamy!

0 komentarze/y


citizenGo: Po pierwszym czytaniu #ZatrzymajAborcję - poznajmy Helenkę

Zapoczątkował: admin / Polska
Szanowni Państwo, jest nadzieja, że już niedługo dzieci takie jak Helenka nie będą pozbawione prawnej ochrony życia w Polsce.

0 komentarze/y


W odpowiedzi na notkę Nicholasa Siekierskiego, czyli o strategicznej komunikacji

Zapoczątkował: admin / Polska
Zatrudnianie ludzi żyjących jakimiś mitami i rodzinnymi legendami w służbach państwowych, było absolutną katastrofą wizerunkową. Pisałem o tym parę razy. Bo odmawianie rozmów z mediami zachodnimi przez zaściankowych polityków PiS-u i Prezesa, który niestety o zachodzie nie ma pojęcia, powodowało, że nawet starający się zachować obiektywne spojrzenie dziennikarze nie mieli szans na usłyszenie odmiennej od KOD-owskiej narracji. Ileż to razy media zachodnie pokazywały uciekających przed kamerami polityków? Sam nie zliczę.

0 komentarze/y


Kontrowersyjna ustawa na biurku Donalda Trumpa. Senat USA dopomina się o mienie ofiar Holokaustu

Zapoczątkował: admin / Świat
Wiele wskazuje na to, że Polska w najbliższym czasie może stanąć przed koniecznością spłaty gigantycznych roszczeń żydowskich. Wszystko za sprawą ustawy Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST, czyli sprawiedliwość dla ocalonych, którym nie zadośćuczyniono), którą przyjął amerykański Senat. Do wejścia ustawy w życie brakuje jedynie podpisu prezydenta Donalda Trumpa.

0 komentarze/y


Niemiecki Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina - dr Michał Kuź

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina 15 stycznia 2018 r. Relacja video.

0 komentarze/y


Kilka źródeł eksplozji w TU 154M przyczyną katastrofy!

Zapoczątkował: admin / Polska
10.01.2018 Komunikat Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej.

0 komentarze/y


Czy Żydzi i Amerykanie zmuszą Polskę do uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej?

Zapoczątkował: admin / Świat
W grudniu amerykański Senat przyjął ustawę, która daje Departamentowi Stanu prawo do wspierania organizacji ubiegających się o odzyskanie majątków, których żydowscy właściciele nie zostawili po II Wojnie Światowej spadkobierców. To mocne ostrzeżenie dla państwa polskiego, które nie potrafiło uporządkować spraw reprywatyzacyjnych.

0 komentarze/y


Dymisji Macierewicza nie chciałem, ale ją rozumiem

Zapoczątkował: admin / Polska
Antoni Macierewicz stracił stanowisko szefa MON, w wyniku czego nastąpiło ogromne zamieszanie wśród zwolenników PiS. Padają oskarżenia o zdradzie Andrzeja Dudy, powrocie WSI i długich komunistycznych rękach, które dosięgły ministra. Szef Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz pisze, iż na prezydenta Andrzeja Dudę, obwinianego o tę dymisję, więcej nie zagłosuje. Inni członkowie redakcji dodają, iż PAD stoi tam, gdzie stało ZOMO. Apeluję: ochłońcie.

0 komentarze/y


Coryllus gościem Józefa Orła w telewizji wpolsce.pl

Zapoczątkował: admin / Polska
Na początku stycznia prof. Andrzej Zybertowicz wyszedł z propozycją stworzenia Maszyny Bezpieczeństwa Narracyjnego. Chodzi o synchronizację narracji obozu dobrej zmiany, tak by polski głos skutecznie wybrzmiewał na arenie międzynarodowej. O tym, jak to zadanie realizować wypowiada się nasz stały gość - Gabriel „Coryllus” Maciejewski, pisarz i wydawca.

0 komentarze/y


RKW w Klubie Ronina

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
Druga część spotkania Klubu Ronina w dniu 8 stycznia 2018 roku, w której wzięli udział przedstawiciele RKW, była poświęcona nowemu prawu wyborczemu. Relacja filmowa.

0 komentarze/y


PKW i KBW - wyborcze papużki nierozłączki

Zapoczątkował: admin / Polska
Na 9 -10 stycznia 2018r. przewidywane jest zakończenie prac sejmu nad nowelizacją prawa wyborczego. Czy jako wyborcy wreszcie poczujemy się bezpieczni? Czy dopuszczana przez lata niekompetencja i bezkarność najwyższych organów wyborczych - PKW i KBW - zostanie ukrócona przez rozsądne prawo wyborcze? Czy ustawodawcy przypomną sobie o skandalach z poprzednimi wyborami samorządowymi i skutecznie zapobiegną podobnym zdarzeniom w przyszłości?

0 komentarze/y


Akt oskarżenia przeciw Verhofstadtowi jest już w sądzie

Zapoczątkował: admin / Świat
Uczestnik tegorocznego Marszu Niepodległości dr Bawer Aondo-Akaa wystąpił z aktem oskarżenia o zniesławienie i znieważenie (art. 212 i 216 kk) przeciw europosłowi Guyowi Verhofstadtatowi, który 15 listopada br. w Parlamencie Europejskim zażądał wszczęcia wobec Polski procedury z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, przywołując nieprawdziwy i krzywdzący obraz Marszu Niepodległości słowami „Na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów. (...) Marsz ten miał miejsce 300 kilometrów od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie.”

0 komentarze/y


Wójcik: Innowacje z Japonii mogą ocalić węgiel w Polsce

Zapoczątkował: admin / Świat
Węgiel jest nie tylko najtańszym ale i najpowszechniejszym na świecie nośnikiem energii pierwotnej. Może po wypracowaniu odpowiednich technologii być źródłem nawet bezemisyjnej energii – pisze Teresa Wójcik, redaktor BiznesAlert.pl.

0 komentarze/y


Bomba społeczna Morawieckiego, podłożona w korytarzu humanitarnym

Zapoczątkował: admin / Polska
Połączenie polityki i rodziny daje podobne efekty, jak połączenie biznesów i polityki, robi się gorąco przy krótkim loncie. Zasada ta zaczęła działać w przypadku najbardziej znanej obecnie rodziny politycznej. Ojciec Kornel Morawiecki i syn Mateusz Morawiecki, czy chcą, czy nie chcą, to jadą na tym samym wózku. Każde słowo i tym bardziej działanie jednego z nich pójdzie na konto drugiego. Można się z tym nie zgadzać, można narzekać i nawet rozpaczliwie szukać antidotum, ale i tak nic nie zadziała, bo nie ma prawa zadziałać. Jeśli tylko trzeźwo patrzymy na politykę, to ostatnia wypowiedź Kornela Morawieckiego na temat „uchodźców” jest katastrofą dla Mateusza Morawieckiego.

0 komentarze/y


Nic nie mogliśmy zrobić – relacja z finałowego wykładu prof. Marka Kornata

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
„Sprzysiężenie dwóch totalitaryzmów. Czy świat mógł uniknąć 23 sierpnia 1939 r.?” – odpowiedź na to pytanie starał się znaleźć prof. Marek Kornat podczas swojego finałowego wykładu dla Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego.

0 komentarze/y


Stanisław Janecki w Klubie Ronina 18.12.2017

Zapoczątkował: admin / Polska
Zdaniem Janeckiego - na zapleczu, a zwłaszcza w klubie parlamentarnym PiS, „jest spory pokład buntu”, który po decyzji Komitetu Politycznego nie miał nic do powiedzenia. Same decyzje zaś też nie są jednoznaczne – decyzja o tym, że Beata Szydło będzie wicepremierem zapadła w dniu głosowania wotum nieufności i nie wiedział o niej nawet Mateusz Morawiecki. Pierwotnie dla Beaty Szydło przewidziano funkcję zaledwie wicemarszałka Sejmu, co byłoby dużą degradacją.

0 komentarze/y


Poruszająca relacja zza kulis polityki Merkel wobec imigrantów. Jak pociągano za sznurki?

Zapoczątkował: admin / Świat
Powiedzieć o tej publikacji, że to interesujący reportaż - to nic nie powiedzieć. Napisać, że to skrupulatna i przenikliwa relacja (dzień po dniu) z tego, jak funkcjonowała niemiecka kuchnia polityczna wobec napływu imigrantów - to tylko otrzeć się o istotę problemu. Książka Robina Alexandra to wciągający thriller polityczny, odsłaniający kulisy (czasem mroczne, czasem banalne) polityki Berlina. Polityki, która na długo, jeśli nie na zawsze zmieni oblicze Europy.

0 komentarze/y


FBI i pułapka na Trumpa...

Zapoczątkował: admin / Świat
A czym żyje dzisiaj Ameryka? Oczywiście Ameryka żyje seksem. Wszędzie gdzie nie spojrzysz niczym z wybuchającego wulkanu płynie lawina oskarżeń i pomówień, a w mediach mnożą się seksafery. Najpierw użyto tej politycznej broni aby wyeliminować ówczesnego kandydata na prezydenta Trumpa. Groźnie prezentowana bomba okazała się kapiszonem Trump przeżył, dlatego teraz “deep state” w wariancie “B” angażuje system prawny i FBI.

0 komentarze/y


Stanowisko Ruchu Kontroli Wyborów po zakończeniu prac w komisji sejmowej

Zapoczątkował: admin / Polska
Stanowisko Ruchu Kontroli Wyborów w związku z zakończeniem prac Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego nad drukiem sejmowym nr 2001 – poselskim projektem grupy posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

0 komentarze/y


Gdzie się kończy geniusz Kaczyńskiego?

Zapoczątkował: admin / Polska
Odpowiem od razu! Tam gdzie zaczynają się kadry. O Kaczyńskim można powiedzieć dosłownie wszystko i rozpływać się w zachwytach, ale jednego daru Bozia mu z jakichś powodów poskąpiła. Praktycznie wszystkie decyzje kadrowe Kaczyńskiego dotyczące najwyższych stanowisk w państwie i w partii, wcześniej niż później kończyły się albo porażką albo tragedią.

1 komentarze/y