Działy


Lider


Piotr Marzec

Eksperci


Najnowsze wątki

Przegląd Tygodnia Witolda Gadowskiego (Klub Ronina - 4.09.2017)

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
„Dla mnie najistotniejszym wydarzeniem dzisiaj (pomimo rozpoczęcia roku szkolnego) jest rozgryzienie twierdzenia nowej lewicy, że jeżeli nie dzisiejsza Europa to Rosja. Spór, który toczy się dziś między polskim państwem i polskim rządem a eurokracją to spór, który mógłby toczyć się równie dobrze między Robertem Schumanem a Fransem Timmermansem. Wspólnota europejska powstawała jako wspólnota gospodarcza niepodległych państw. Tymczasem od jakiegoś czasu kierunek przekształceń Unii Europejskiej przybrał inną formę.”

0 komentarze/y


Przegląd Tygodnia Stanisława Janeckiego - Klub Ronina 28.08.2017

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
Stanisław Janecki rozpoczął przegląd od przypomnienia losów oprawców Danuty Siedzikówny „Inki” w rocznicę jej śmierci. Byli to - ppor. Franciszek Sawicki, dowódca plutonu egzekucyjnego, w 1954 roku awansowany na majora, w 1956 roku odszedł z wojska, w 1976 został pułkownikiem, osobiście zabił Inkę strzałem w głowę. Prokurator chorąży Wacław Krzyżanowski został później pułkownikiem, 3 października 2014 roku miał honorowy pogrzeb z asystą kompanii honorowej Wojska Polskiego na cmentarzu w Koszalinie. Sędzia major Adam Gajewski w 1956 odszedł z wojska, został radcą prawnym w Gdańsku, zmarł w 1972 r.

0 komentarze/y


Przegląd Tygodnia Józefa Orła - Klub Ronina 21.08.2017

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu
Powakacyjny Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina poprowadził Józef Orzeł.Rozpoczął od sytuacji międzynarodowej Polski – „Jaki kraj będzie dla Polski największym wyzwaniem - czy będą to Niemcy z Brukselą, czy Rosja z Białorusią i manewrami „Zapad”. Od tego jak ocenimy intencje Brukseli i Berlina zależy prawie wszystko.”

0 komentarze/y


Życiorys Miriam i inne życiorysy

Zapoczątkował: admin / Polska
Niezależnie od siebie, kilka osób podrzuciło mi link do tekstu opublikowanego w salonie24, który dotyczył Miriam Shaded. Linki były opatrzone entuzjastycznymi komentarzami porównującymi ten tekst, autorstwa blogera o nicku wawel do tekstów pink panther. Przeczytałem ten materiał i trochę się zdziwiłem. Moje zdziwienie jednak jest innej niż się spodziewacie natury.

0 komentarze/y


Miriam, Pastor Moned i pasterze firm, czyli Tańczący Krąg Armageddonu

Zapoczątkował: admin / Polska
Opowieść o Miriam Shaded skończyliśmy na tym, jak to nasza dama nie schodzi z anten w prime time. Czym to może być spowodowane? Może tym, jak to piszą niektórzy w sieci, że jest po prostu przykładem bożej kobiety, której CV jest tak piękne jak jej fizjonomia, czyli, że stoi za nią – w bezpośredniej bliskości, sam Bóg. A jeśli nie Bóg, to co?

0 komentarze/y


Barcelona miała odwrócić uwagę od Sorosa

Zapoczątkował: admin / Świat
Kto naprawdę kieruje islamskim terroryzmem? Być może wkraczam na grząski grunt spiskowej teorii dziejów, ale ostatnie stulecia świadczą niezbicie, że spiskowa teoria nader często przekształca się w spiskową praktykę dziejów.

0 komentarze/y


Wyszehrad kontra Francja

Zapoczątkował: Piotr Marzec / Świat
Podróż prezydenta Francji do krajów Europy Środkowej spowodowała wysyp komentarzy twierdzących że jest to moment rozbijania Grupy Wyszehradzkiej, wyłuskiwania z niej krajów tak, by izolować Polskę i Węgry.

0 komentarze/y


Polskie przekleństwa. "Rozwijające się państwo musi posiadać odpowiednie plany"

Zapoczątkował: admin / Polska
Prof. Zdzisław Krasnodębski we „Wstępie” do „Utopii europejskiej…” prof. Krzysztofa Szczerskiego pisze: „wiele narodów Europy przyzwyczajonych jest do życia w stanie zależności, wpół- lub ćwierćsuwerenności i nie przeszkadza im ani hierarchizacja państw w Unii, ani coraz większa władza unijnych instytucji”.

0 komentarze/y


Gdyby PiS puścił ciepłą wodę z kranu

Zapoczątkował: admin / Polska
Czas na mały eksperyment polityczny i socjologiczny. Patrząc na to, co się dzieje w polskiej polityce, jak wygląda układ sił i preferencje wyborcze, prawie każda władza na miejscu PiS poszłaby po linii najmniejszego oporu.

0 komentarze/y


Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o historycznym znaczeniu...

Zapoczątkował: admin / Polska
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o historycznym znaczeniu. Nie tylko dla niego osobiście, ale dla urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej. I dla Polski.

0 komentarze/y


Unia Europejska: stara, doświadczona złodziejka!

Zapoczątkował: admin / Świat
W marcu 2013 r. cypryjscy Nikosie weszli w układ z Unią Europejską: w zamian za 10 mld pożyczki zgodzili się na kradzież przez cypryjskie banki części depozytów swoich klientów: 6,75 proc. dla depozytów poniżej 100 tys. euro i 9,9 proc. dla depozytów powyżej tej kwoty. Nikosie (czyli władze w Nikozji) tłumaczyły, że kradzież (nazwano to: podatkiem) jest konieczna dla ratowania płynności banków.

0 komentarze/y


A weźcie już stąd tę Polskę w cholerę ...

Zapoczątkował: admin / Polska
97 lat temu, 15 Sierpnia pod Warszawą, rozegrała się, jak to niektórzy liczą 18 pod względem ważności bitwa świata. Bitwa decydująca nie tylko o niepodległości Polski, lecz jak się wydaje również o jej przyszłości i przyszłości całej Europy. Wkraczamy tu w dziedzinę, której bardzo nie lubią historycy i dlatego zawsze chętnie się nią posługują, czyli w historię alternatywną.

0 komentarze/y


PoWETOwy Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina (Aleksandra Rybińska, Józef Orzeł, Antoni Trzmiel)

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu

"Jeśli PiS i Prezydent znajdą kompromisową postać ustaw dotyczących reformy sądów, to opozycja będzie tak samo przeciw jak teraz i ten cały cyrk powtórzy się, powtórzą się demonstracje. Ale pytanie czy tak ostre i liczne jak poprzednio".


0 komentarze/y


Prezydent skłania się ku odesłaniu ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego

Zapoczątkował: admin / Polska

Jak dowiaduje się portal wPolityce.pl, prezydent Andrzej Duda skłania się ku odesłaniu ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego.


0 komentarze/y


Jak rozkradano państwo za PO-PSL? Kto chce powstrzymać reformę sądownictwa?

Zapoczątkował: admin / Polska

Większość protestujących, omamiona fałszywym przekazem astroturfingu, nie ma pojęcia o reformie sądownictwa i nie zapoznała się z ustawami, które kwestionuje. Uwierzyli, że w Polsce skończyła się demokracja i wyszli na ulice, by jej bronić. Czego nie wiedzą? O czym powinni sobie przypomnieć? Kto wykorzystuje ich amok i dlaczego powinni się otrząsnąć?


0 komentarze/y


UJAWNIAMY. 16 kroków, które mają sparaliżować Polskę i odsunąć PiS.

Zapoczątkował: admin / Polska

To nie są spontaniczne protesty, choć spontanicznie włącza się w nie wielu zdezorientowanych, zmanipulowanych ludzi, którym wmówiono, że PiS zmienia ustrój Polski na totalitarny, że sądy będą partyjne, a ludzie stracą wolność.


0 komentarze/y


Sąd UE odrzucił wnioski Polski i PGNiG. Gazprom może słać więcej gazu przez OPAL i Nord Stream

Zapoczątkował: admin / Świat

Prezes Sądu Unii Europejskiej oddalił wnioski Polski i spółki PGNiG mające na celu zawieszenie wykonania decyzji KE dotyczącej przeprowadzenia aukcji na 50 proc. zdolności przesyłowych gazociągu Opal – podał Sąd UE w komunikacie.


1 komentarze/y


Nie sądy, tylko rosnąca siła Polski pod rządami PiS, jest źródłem konfliktu

Zapoczątkował: admin / Świat

Już wiemy, że są także zastrzeżenia Pałacu Prezydenckiego do sprzeczności w artykułach 12 i 18 ustawy o  SN. Dla opozycji i dla Zachodu nie ma to większego znaczenia. Nawet realizacja hasła 3xweto nie zatrzyma działań służących destabilizacji sytuacji w Polsce.


0 komentarze/y


Krzysztof Karoń: Gender jest ostatnim elementem taktyki ideologii marksistowskiej

Zapoczątkował: admin / Relacje Blogpressu

"Marksizm jest systemem, który jest z ogromnym wysiłkiem, w ogromnej panice i histerii domykany w tej chwili w Europie. Celem jest stworzenie zachodnioeuropejskiego państwa komunistycznego".
Gościem klubu Ronina był Krzysztof Karoń, publicysta, twórca portalu "Worldmuseum - portal historii kultury i sztuki".


0 komentarze/y


Apel firm sektora papierosów elektronicznych i ZPP do Ministra Wiesława Janczyka

Zapoczątkował: admin / Polska

Przedsiębiorcy branży e-papierosowej, głównie małe i średnie, polskie firmy, apelują do Ministra Wiesława Janczyka o przejrzysty i racjonalny sposób prac nad akcyzą na płyny do papierosów elektronicznych, która nie zniszczy branży. Przygotowany projekt ustawy bierze pod uwagę jedynie interesy wielkich koncernów tytoniowych przygotowanych na projektowane zmiany, a nie uwzględniają interesów małych i średnich, polskich firm działających w tej branży.


0 komentarze/y