Liderzy


Szanowny Użytkowniku!

 

Na portalu onas.org.pl masz możliwość odnaleźć ludzi aktywnych społecznie w Twojej okolicy, nawiązać z nimi kontakt i rozpocząć wspólną pracę na rzecz Waszej społeczności lokalnej, a jeśli masz odpowiednie predyspozycje, możesz zostać liderem lokalnym. Jeśli jesteś liderem lub uczestnikiem istniejącej już wspólnoty lokalnej, korzystanie z portalu onas.org.pl ułatwi Twojej wspólnocie nawiązywanie współpracy z podobnymi wspólnotami  działającymi na terenie Twojego powiatu, województwa lub kraju, dzielenie się z nimi doświadczeniem i pozyskiwanie wsparcia ekspertów w różnych dziedzinach.

 

Do Twojej dyspozycji oddajemy strony portalu oNAS przyporządkowane do każdej gminy w Polsce. Możesz zakładać wątki w każdej z gmin w Twoim województwie (wybranym przy rejestracji). Na stronie gmin masz do wyboru następujące działy wątków:

 

PROBLEMY LOKALNE

DZIAŁANIA WSPÓLNE

POMOC SĄSIEDZKA

PRAWO LOKALNE

KONTROLUJEMY WŁADZĘ LOKALNĄ

INNE

 

Zakładka Twojej gminy lub województwa na portalu onas.org.pl może być nie tylko platformą komunikacji między aktywnymi społecznie mieszkańcami Twojej gminy lub województwa, ale może też stać się niezależnym serwisem informacyjnym, pozwalającym monitorować działalność władz samorządowych i instytucji państwa na tym terenie.

 

W grupach tematycznych, takich jak np. Edukacja, Przedsiębiorczość, Przeciw Bezprawiu, Stop Gender, Rodzina,  znajdziesz wiedzę, która pozwoli Ci powziąć skuteczne działania na rzecz swojej społeczności lokalnej, zaś w zakładce Inne tematy możesz zainicjować nową grupę tematyczną i poszukać partnerów społecznych, którzy zechcą się do niej przyłączyć.

 

Jako Lider uzyskasz dostęp do informacji nt. swojej wspólnoty lokalnej (liczby członków, kontaktów do niej) oraz uprawnienia do moderowania dyskusji w Twojej gminie. Otrzymasz również kontakty do ekspertów, którzy indywidualnie pomogą Ci skutecznie działać.

 

Bardzo interesuje nas Twoja opinia nt. portalu. Prosimy o przekazywanie nam sugestii na adres: kontakt@onas.org.pl

 

Życząc Ci sukcesów, pozostajemy do Twojej dyspozycji

 

Zespół oNAS