Najnowsze wątki

Historia Obrony Grodna - Antek Srebrny

Zapoczątkował: Anna Jakubowska / SPOŁECZEŃSTWO
Film animowany przygotowany na podstawie komiksu Obrona Grodna z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”. IPNtv Czy każdy sposób edukowania jest dobry? Jakie narzędzia wybrać w dzisiejszych czasach?

0 komentarze/y


Odnaleźć męskość, odkryć kobiecość - transmisja online już 30.09

Zapoczątkował: Joanna Lerka / SPOŁECZEŃSTWO
O tożsamości

0 komentarze/y


Przyjaźń niemiecko-polska...

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / TEMATY RÓŻNE
...kwitnie tak bardzo, że nasi zachodni sąsiedzi znowu ofiarują się z bratnią pomocą, zupełnie jak za czasów honeckerowskiego NRD-ówka i pierwszej "Solidarności".

0 komentarze/y


Divide et impera, czyli sporu ciąg dalszy

Zapoczątkował: Ewa Kubica / PRAWO
Żeby zapobiec nadużyciom, kantom i zwykłemu złodziejstwu PiS proponuje kroki prawne typu rewolucyjnego, czyli prawo tworzone pod sytuację, a nie wynikające z tradycyjnej, rzymskiej doktryny prawa. 

0 komentarze/y


GMO - zagrożenie dla Polski

Zapoczątkował: admin / ZDROWIE
W Sejmie obecnie trwają prace nad zmianami w ustawie o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych, więc warto dowiedzieć się czym jest GMO i jakim zagrożeniem dla nas jest żywność genetycznie modyfikowana. Ponieważ opinie na ten temat propagowane w największych mediach, jak uczy doświadczenie, nie są zbyt wiarygodne, dla tego warto sprawdzić, co o tym mówią niezależni eksperci.

0 komentarze/y


Po co gejowska międzynarodówka przyjechała do Polski (Uwaga! Tekst wyłącznie dla dorosłych)

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / SPOŁECZEŃSTWO
1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych rozpoczął się w Warszawie zjazd Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek ILGA. Wybór tej daty jest jak sądzę nieprzypadkowy.

0 komentarze/y


Czy prezydent Adamowicz szykuje tęczowy zamach stanu?

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / ADMINISTRACJA
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz chcąc uczynić Gdańsk tęczowym miastem próbuje przygotować fake-demokratyczną podkładkę dla tego posunięcia.

1 komentarze/y


Reprywatyzacja w stolycy, czyli jak gonić króliczka

Zapoczątkował: Ewa Kubica / PRAWO
To jest, moi drodzy PT Czytelnicy, kant wymyślony absolutnie celowo przez szajkę rządzącą Polską przez lata.

0 komentarze/y


Ratujmy polską wieś źródło prawdziwej żywności wysokiej jakości

Zapoczątkował: Anna Bednarek / SPOŁECZEŃSTWO
Dzisiaj polska wieś pilnie potrzebuje rewitalizacji, potrzebuje wszechstronnej uwagi środowisk społeczno–politycznych i zintegrowanych działań. Czy wykorzystamy potencjał, jakim dysponuje polska wieś, skoro zagraża Polsce skażenie biologiczne organizmami genetycznie modyfikowanymi GMO?

0 komentarze/y


Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz'15 na rzecz polskiego rolnictwa

Zapoczątkował: Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz'15 / TEMATY RÓŻNE
Rok temu powołane do życia zostało Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz’15. Obecnie w Polsce nie istnieje realnie działające stowarzyszenie, które aktywizowałoby rolników indywidualnych, działające na rzecz polskiego rolnictwa. Dotychczas rządzący nie interesowali się i nie rozumieli problemów, z jakimi zmaga się polskie rolnictwo, o czym bezpośrednio świadczy coroczne likwidowanie tysięcy gospodarstw.

0 komentarze/y


Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony podatek od wartości nieruchomości?

Zapoczątkował: Janusz Andryszak / TEMATY RÓŻNE

W związku z ostatnimi zamierzeniami Ministerstwa Finansów wprowadzenia od 2018 r. podatku od wartości galerii handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych oraz biurowców, warto przypomnieć artykuł Janusza Andryszaka z września 2016 r. który uzasadniał celowość wprowadzenia w Polsce podatku od wartości nieruchomości.


4 komentarze/y


Zniszczenie cywilizacji europejskiej

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / SPOŁECZEŃSTWO
Zapomnieć - wymienić populację - zdekonstruować (zniszczyć) jednostkę. Na tych trzech kierunkach dokonuje się proces rozmyślnego niszczenia naszej cywilizacji przy bezustannym obłudnym powoływaniu się na "wartości europejskie".

2 komentarze/y


Odzyskać przestrzeń publiczną i odbudować wspólnoty

Zapoczątkował: Piotr Marzec / SPOŁECZEŃSTWO
Czy obowiązująca w III RP organizacja przestrzeni publicznej i nasz sposób funkcjonowania w tej przestrzeni nie przypomina profetycznej wizji rzeczywistości, przedstawionej przez George’a Orwella w „Roku 1984”?

0 komentarze/y


Cele ideologii gender i gender-queer

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / SPOŁECZEŃSTWO
Głównym, artykułowanym wprost, celem ideologii gender jest obalenie/zniszczenie ludzkiej tożsamości. Mówi o tym podtytuł 'Gender trouble' (polskie tłum. 'Uwikłani w płeć') książki autorstwa Judith Butler, która jest dla genderyzmu tym, czym 'Manifest Komunistyczny' był dla komunizmu albo 'Mein Kampf' dla narodowego socjalizmu.

0 komentarze/y