Najnowsze wątki

Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony podatek od wartości nieruchomości?

Zapoczątkował: Janusz Andryszak / TEMATY RÓŻNE

W związku z ostatnimi zamierzeniami Ministerstwa Finansów wprowadzenia od 2018 r. podatku od wartości galerii handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych oraz biurowców, warto przypomnieć artykuł Janusza Andryszaka z września 2016 r. który uzasadniał celowość wprowadzenia w Polsce podatku od wartości nieruchomości.


0 komentarze/y


Zniszczenie cywilizacji europejskiej

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / SPOŁECZEŃSTWO
Zapomnieć - wymienić populację - zdekonstruować (zniszczyć) jednostkę. Na tych trzech kierunkach dokonuje się proces rozmyślnego niszczenia naszej cywilizacji przy bezustannym obłudnym powoływaniu się na "wartości europejskie".

0 komentarze/y


Mieszkalnictwo wspomagane jako niezbędny element polityki mieszkaniowej

Zapoczątkował: Piotr Marzec / ZDROWIE
Materiał ma na celu wskazanie grupy osób niepełnosprawnych w Polsce potrzebujących wsparcia w szerszym zakresie niż przyjęty w obecnym systemie. Można odnieść wrażenie, że przez wiele lat od początku transformacji ustrojowej nikt nie zauważa starzenia się społeczeństwa, wzrostu przeżywalności osób z ciężkimi niepełnosprawnościami i braku możliwych form opieki i rehabilitacji tych osób.

0 komentarze/y


Odzyskać przestrzeń publiczną i odbudować wspólnoty

Zapoczątkował: Piotr Marzec / SPOŁECZEŃSTWO
Czy obowiązująca w III RP organizacja przestrzeni publicznej i nasz sposób funkcjonowania w tej przestrzeni nie przypomina profetycznej wizji rzeczywistości, przedstawionej przez George’a Orwella w „Roku 1984”?

0 komentarze/y