Polecane

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze wątki

Cz komuna jednak wraca?

Zapoczątkował: M.Z. / URZĘDY PAŃSTWOWE
Aż się włos na głowie jeży, kiedy czytam coś takiego „Dialog między Fundacją a obecną partią rządzącą jest według mnie słaby. Nawet powiedziałbym, że w ogóle nie istnieje. Niejednokrotnie, gdy chcieliśmy rozmawiać z kimś z Poczty Polskiej, Telewizji Polskiej itd., anonimowo odpowiadali nam, że mają odgórny zakaz rozmowy z nami - mówi Jurek Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.”

1 komentarze/y


Rząd pozwoli, aby Polska była genetycznie zmodyfikowana?

Zapoczątkował: Hanna Klik / URZĘDY PAŃSTWOWE
GMO to śmierć dla ludzi, zwierząt, owadów, środowiska i rolnictwa, a patenty na nasiona z Monsanto/Bayer (producent cyklonu B do komór gazowych) to śmierć polskiego rolnictwa. Uprawy GMO raz dozwolone spowodują zatrucie środowiska raz na zawsze bez możliwości odwrotu, dlatego przedstawiciele środowisk obywatelskich, w tym WolniLudzie.org stoczyli wczoraj w sejmie prawdziwą batalię o poprawienie dziurawej ustawy o GMO.

0 komentarze/y


Czy naprawdę łamane jest prawo i demokracja?

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Wystarczy zajrzeć do Konstytucji, by przekonać się, że nic takiego się nie dzieje. Odbywa się po prostu reforma sądów, którą naród ma prawo przeprowadzić za pośrednictwem swoich demokratycznie wybranych przedstawicieli - tak jak opisuje to Ustawa Zasadnicza. Twierdzenie, że to łamanie prawa i zasad demokracji nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

1 komentarze/y


Naród wystrychnięty na Dudę? Monteskiusz oskarża kastę

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Obrońcy III RP oskarżają obecny obóz rządzący o łamanie prawa, demokracji, monteskiuszowskiego trójpodziału władzy, czy niezawisłości sądów, np. przez wprowadzenie niedopuszczalnego wybierania sędziów przez ciała polityczne. Do tej krytyki przyłącza się Prezydent Duda. Jednak to sam Monteskiusz ostrzegał przed zamkniętą kastą sędziów, a porównanie obecnych reform z rozwiązaniami z innych krajów jak USA czy Niemcy pokazuje że to właśnie politycy wybierają tam sędziów.

2 komentarze/y


Romaszewska i Duda mijają się z prawdą

Zapoczątkował: Jan Kalemba / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

W wystąpieniu uzasadniającym veto do ustawy o Sądzie Najwyższym Andrzej Duda – z konsultacji jakie przeprowadził – przytoczył jedną tylko opinię wygłoszoną przez Zofię Romaszewską:


0 komentarze/y


Czy kredyty hipoteczne waloryzowane obcymi walutami były piramidą finansową?

Zapoczątkował: Janusz Andryszak / BANKI I PARABANKI
Ponieważ problem "frankowiczów" do tej pory nie został rozwiązany, warto sobie przypomnieć ten tekst Janusza Andryszaka z sierpnia 2016 roku i powtórnie zadać sobie tytułowe pytanie.

1 komentarze/y


Czy udzielanie kredytów waloryzowanych walutami obcymi powinno zostać zabronione?

Zapoczątkował: Janusz Andryszak / BANKI I PARABANKI
Janusz Andryszak napisał ten tekst w lipcu 2011roku, krótko po gwałtownym wzroście kursu franka szwajcarskiego i wybuchu afery związanej z kredytami denominowanymi w tej walucie, a mimo to treść tego tekstu jest nadal aktualna. Dlaczego?!

0 komentarze/y


Prawo i instytucje w służbie antyludzkiej ideologii

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / TEMATY RÓŻNE
Wbrew biologii, medycynie i zdrowemu rozsądkowi prawo nie widzi już w człowieku istoty posiadającej jedną z dwóch płci. Tę główną ludzką cechę marginalizuje się i zastępuje genderem, tj. określaną subiektywnie imitacją płci.

0 komentarze/y


Gender - jak jest:

Zapoczątkował: admin / TEMATY RÓŻNE
Po raz pierwszy w historii powołano stanowisko ds. egzekwowania prawa LGBTQ jako praw człowieka, choć nigdy prawa LGBTQ nie zostały włączone do praw człowieka! Podczas głosowania: 84 głosy do 77. Delegacja aktualnego rządu głosowała za powołaniem tego urzędu! (Dla porównania reprezentacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych za rządu liberalnej PO wstrzymywała się dotychczas od głosu w tej kwestii!)

0 komentarze/y