Polecane

Nadchodzące wydarzeniaNajnowsze wątki

Naród wystrychnięty na Dudę? Monteskiusz oskarża kastę

Zapoczątkował: Grzegorz Strzemecki / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
Obrońcy III RP oskarżają obecny obóz rządzący o łamanie prawa, demokracji, monteskiuszowskiego trójpodziału władzy, czy niezawisłości sądów, np. przez wprowadzenie niedopuszczalnego wybierania sędziów przez ciała polityczne. Do tej krytyki przyłącza się Prezydent Duda. Jednak to sam Monteskiusz ostrzegał przed zamkniętą kastą sędziów, a porównanie obecnych reform z rozwiązaniami z innych krajów jak USA czy Niemcy pokazuje że to właśnie politycy wybierają tam sędziów.

2 komentarze/y


Romaszewska i Duda mijają się z prawdą

Zapoczątkował: Jan Kalemba / WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

W wystąpieniu uzasadniającym veto do ustawy o Sądzie Najwyższym Andrzej Duda – z konsultacji jakie przeprowadził – przytoczył jedną tylko opinię wygłoszoną przez Zofię Romaszewską:


0 komentarze/y


Czy kredyty hipoteczne waloryzowane obcymi walutami były piramidą finansową?

Zapoczątkował: Janusz Andryszak / BANKI I PARABANKI
Ponieważ problem "frankowiczów" do tej pory nie został rozwiązany, warto sobie przypomnieć ten tekst Janusza Andryszaka z sierpnia 2016 roku i powtórnie zadać sobie tytułowe pytanie.

1 komentarze/y


Czy udzielanie kredytów waloryzowanych walutami obcymi powinno zostać zabronione?

Zapoczątkował: Janusz Andryszak / BANKI I PARABANKI
Janusz Andryszak napisał ten tekst w lipcu 2011roku, krótko po gwałtownym wzroście kursu franka szwajcarskiego i wybuchu afery związanej z kredytami denominowanymi w tej walucie, a mimo to treść tego tekstu jest nadal aktualna. Dlaczego?!

0 komentarze/y